Britannia 2023 - zlatá a stříbrná investiční mince s portrétem krále Karla III

Britannia 2023 je nová zlatá i stříbrná investiční mince, která představuje první mincovní portrét Jeho Veličenstva krále Karla III. Tato mince, vytvořená týmem britské královské mincovny The Royal Mint, je považována za nejbezpečnější a nejvizuálněji zabezpečenou minci na světě díky svým pokročilým bezpečnostním prvkům. Kromě zlaté verze je k dispozici také stříbrná Britannia ročníku 2023, která navazuje na tradici vydávání populárních mincí britské královské mincovny The Royal Mint.

Britannia 2023 - zlatá a stříbrná investiční mince s portrétem krále Karla III

První mincovní portrét krále Karla III zdobí lícovou stranu mince, což ji činí první investiční mincí na světě s tímto portrétem. Ikona mince Britannia zahrnuje čtyři pokročilé bezpečnostní prvky, které zvyšují její vizuální zabezpečení. Mikrotext a animace povrchu poskytují jak dekoraci, tak ochranu mince. Mince je uzavřena v jednotlivém pouzdře pro bezpečné uchování a snadnou manipulaci.

Design a bezpečnostní prvky:

Design mince je dílem Philipa Nathana a zobrazuje krásnou postavu Britannia se čtyřmi pokročilými bezpečnostními prvky. Pohyb na pozadí vln je vytvořen animací povrchu, zatímco mikrotext poskytuje dekoraci a zároveň ochranu. Na štítě Britannia je britská vlajka, která je zdůrazněna linkami tinktury.

Investiční mince Britannia 2023 je inovativní a krásně navržená zlatá mince s prvky, které ji činí nejbezpečnější a nejvizuálněji zabezpečenou mincí na světě. Tato mince je ideální pro sběratele i investory, kteří hledají atraktivní a zároveň bezpečnou investici. Stříbrná Britannia ročníku 2023 navazuje na dlouholetou tradici vydávání oblíbených mincí britské královské mincovny The Royal Mint a nabízí další možnost pro sběratele a investory, kteří mají zájem o stříbrné mince. Obě mince představují vynikající příležitost pro ty, kteří hledají cenné a zároveň krásně navržené investiční mince.

Informační zdroj: royalmint.com

Autor: Redakce | 3. 4. 2023

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Zdeněk Jindra
TOPlist