O paměťovku Sláva Ukrajině je zájem i ve světě

O paměťovku Sláva Ukrajině! je zájem i ve světě. Prvních 10 milionů Kč bylo předáno Paměti národa


PRAHA – Symbolický šek na prvních deset milionů korun z plánovaných až třiceti milionů předal ředitel společnosti ČESKÉ DUKÁTY Radek Šulta na ukrajinské ambasádě řediteli organizace Post Bellum – Paměť národa Mikuláši Kroupovi za přítomnosti ukrajinského velvyslance Jevhena Perebyjnise.

Ihned po zveřejnění informací o napadení Ukrajiny a o situaci jejích obyvatel se společnost ČESKÉ DUKÁTY rozhodla pomoci tím, co umí nejlépe. Vydavatel dukátů, medailí a pamětních tisků ve tvaru bankovky (např. Václav Havel) financoval výrobu „paměťovky“ s ukrajinskými motivy. Stoprocentní výtěžek z jejího prodeje bude poslán na účet Post Bellum – Paměti národa, organizace, která ke svým stávajícím aktivitám ještě začala vyrábět neprůstřelné vesty a posílat je spolu se zdravotnickým materiálem na obléhanou Ukrajinu.


O paměťovku Sláva Ukrajině je zájem i ve světě


Očekávaný příspěvek může přesáhnout částku 30 milionů korun. O tuto symbolickou památku na pomoc obětem války je zájem od českých občanů, ale velký ohlas má i v zahraničí – objednávky proudí z celého světa.

Pamětní tisk ve tvaru bankovky navrhla akademická malířka Eva Hašková, zkušená autorka cenin a známek, a to v symbolické modro-žluté barvě. Na líci je detail sochy Berehynia – symbolu svobody – vztyčené na Náměstí Nezávislosti v Kyjevě. Rub zobrazuje nejstarší kostel hlavního města Ukrajiny, chrám sv. Sofie. Tisk paměťovky má na starost dlouhodobý partner Českých dukátů – Státní tiskárna cenin. Je vytištěna ofsetem na papíře s vodoznakem lipového listu, nechybí číslování knihtiskem. Vyšla v nákladu 20 tisíc kusů a je dodávána v elegantním obalu.

Všichni tvůrci i zúčastněné firmy se vzdaly veškerého zisku z tohoto projektu a pokryjí i výrobní náklady. Paměťovku lze zakoupit za 1500,- Kč na stránce www.2022ukrajina.cz. K dispozici je zde také omezené množství grafických listů a plakátů s hlavním motivem.

Více informací najdete na


www.2022ukrajina.cz

www.ceskedukaty.cz

www.pametnaroda.cz


Avers paměťovky. Autorka Eva Hašková, tisk Státní tiskárna cenin


O paměťovku Sláva Ukrajině je zájem i ve světě


Revers s motivem chrámu sv. Sofie


O paměťovku Sláva Ukrajině je zájem i ve světě


Motivy viditelné pod UV světlem


O paměťovku Sláva Ukrajině je zájem i ve světěAutor: Redakce | 25. 5. 2022

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Zdeněk Jindra
TOPlist