Komentáře ke článku


Stručný úvod do notafilie Indie

Historií indické notafilie se výrazným způsobem, pravděpodobně více než u jiných států Indického poloostrova (=subkontinentu) prolíná období britského kolonialismu, který započal oficiálně v 16. Století vznikem tzv. britské Východoindické společnosti, která započala se systematickou kolonizací celého Indického subkontinentu.
Perforace 31
Vložen: 30. 03. 2013 - 15:10:35
 
Odpovědět
Dobrý den pane Kudweisi, slyšel jsem, že drobné perforační otvory - tzv. nitkové, pochází ze způsobu balení asijských bankovek, kdy jednotlivé bankovky v balíčku centrální banka při expedici sváže nitkou, nikoli bankovní páskou jako je tomu u nás.
Je tomu skutečně tak nebo jde jen o mediální šum?
Děkuji za odpověď.
Schneeberger


Perforace - odpověď 32
Vložen: 31. 03. 2013 - 06:53:38
 
Odpovědět
Hezký den milý kolego.Krom klasifikace perforací, které skutečně dominují u bankovek Indického poloostrova a kterou velmi stručně charakterizuji v tomto příspěvku, je situace následující. Jednak v oblasti Nepálu či Indie, ale také Pakistánu je ve zvyku nosit bankovky sepnuté "spínacím špendlíkem".Je to obdoba toho,jako bylo možné vidět ve Francii v období franků. To, že bankovky vydávají, resp. dávají do oběhu banky v šešitém stavu, je pravda především v Indii. O totožném způsobu v Nepálu či jinde nevím.Tedy odpověď je, není to šum, nýbrž pravda, ale pouze omezená.Jak jsou bankovky spínány v době užívání, tím se perforace zvětšuje až do úrovně kroužkové perforace.Snad Vám má odpověď bude postačovat.Pokud by jste měl nějaký další dotaz, budu rád za Vaši zprávu na banknote@email.cz
Kudweis Miloš


RE: Perforace - odpověď 37
Vložen: 31. 03. 2013 - 19:52:46
 
Odpovědět
Mnhokrát Vám děkuji za vyčerpávající odpověď, velmi poučné a zajímavé
Schneeberger


Přidat komentář


© 2020 Zdeněk Jindra
TOPlist