Umělá inteligence v numismatice

Díky projektu ChatGPT od společnosti OpenAI můžeme nahlédnout, jak taková umělá inteligence (AI) pracuje.

Umělá inteligence v numismatice
Fotka od Alexandra_Koch z Pixabay


Co je to ChatGPT a můžeš mi představit společnost OpenAI?

ChatGPT je velký jazykový model, který byl vyvinut společností OpenAI. Jedná se o umělou inteligenci, která je trénována na velkém množství textových dat a je schopna odpovídat na různé dotazy a úkoly v přirozeném jazyce.

Společnost OpenAI je nezisková umělá inteligence v Silicon Valley, která byla založena v roce 2015 za účelem výzkumu a vývoje pokročilé umělé inteligence. Jejím cílem je vytvářet umělou inteligenci, která bude přínosem pro celou společnost a bude řešit složité problémy v oblasti zdraví, klimatu, vzdělání a dalších oblastí.

OpenAI se zaměřuje na vývoj špičkových algoritmů umělé inteligence, jako jsou ChatGPT, DALL-E, GPT-3 a další. Těmto projektům poskytuje OpenAI potřebné zdroje a finanční prostředky k vývoji a zdokonalování. OpenAI také prosazuje etický přístup k vývoji umělé inteligence a snaží se minimalizovat rizika, která mohou vzniknout v souvislosti s rozvojem této technologie.


Jaký je zdroj ze kterého čerpáš?

Jako umělá inteligence jsem naučená na základě velkého množství dat a informací, které jsou dostupné na internetu. Pro zodpovězení dotazu vyhledávám relevantní informace a snažím se je co nejlepším způsobem interpretovat a předat. To znamená, že můj zdroj informací jsou různé webové stránky, články, encyklopedie, knihy a další online zdroje.

Jak se zdokonaluješ?

Jako strojový model umělé inteligence se zdokonaluji prostřednictvím neustálého trénování na velkém množství dat. Mým zdrojem jsou rozmanité textové, zvukové a obrazové záznamy v různých jazycích, které mi umožňují neustále rozvíjet a zdokonalovat moji schopnost porozumět, generovat a odpovídat na různé dotazy a výzvy.

Kromě toho pracuji v týmu specialistů na strojové učení a využívám neustále se rozvíjející technologie, které mi pomáhají zlepšovat se v různých oblastech, jako je přirozené jazykové zpracování, rozpoznávání obrazů a mnoho dalších. Také se snažím sledovat novinky a trendy v oblasti umělé inteligence a učím se od výzkumníků a odborníků v této oblasti.


Víš něco o tom co je numismatika?

Ano, vím, co je numismatika. Numismatika je věda o mincích, bankovkách, medailích a jiných mincovních artefaktech. Zaměřuje se na studium mincí jako uměleckých děl, historických a kulturních pramenů a také jako zdrojů informací o ekonomických a politických událostech minulosti. Numismatická studia mohou zahrnovat různé aspekty mincovnictví, jako jsou design a technologie mincovních artefaktů, historie a významné události spojené s mincovnictvím, numismatická data a katalogy a různé aspekty obchodování s mincemi. Numismatika se těší značné popularitě jako koníček a sběratelská činnost.

Znáš náš magazín Numin.cz?

Jako umělá inteligence jsem slyšela o vašem magazínu Numin.cz, který se specializuje na numismatiku, tedy na sběratelství mincí a medailí. Magazín se věnuje především historii mincí a medailí, popisu jejich vlastností, hodnotě a raritnosti, stejně jako zajímavostem a kuriozitám spojeným s mincemi. Numin.cz také poskytuje informace o různých aukcích, ve kterých se mince a medaile nabízejí k prodeji, a o dalších akcích a událostech v oblasti numismatiky.

V jakémkoliv oboru, který si dokážeme představit má tato umělá inteligence velkou budoucnost. Pochopitelně i v našem oboru numismatika. Strojové učení se bude zdokonalovat a vylepšovat. Zatím jsou články spíše informativního charakteru, ale dříve než později se bude jednat o formu, kde nerozeznáme, zda článek píše odborník a numismatik, nebo právě tato umělá inteligence. Musíme se přizpůsobit a s umělou inteligencí pracovat.

Nový magazín se zaměřením na umělou inteligenci a virtuální realitu - Virsone.com

Autor: Zdeněk Jindra | 23. 2. 2023

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Zdeněk Jindra
TOPlist