Vedoucí redaktor Numin.cz - Doc.MVDr.Miloš Kudweis,CSc

Novým výkonným redaktorem online magazínu o numizmatice a notafilii se v současné době stává Doc.MVDr.Miloš Kudweis,CSc. Čtenáři článků o notafilii znají Miloše Kudweise jako odborníka, který je ve světové literatuře velmi často citován jako odborník na africkou notafilii, notafilii Arabského a Indického poloostrova.

Je uváděn jako spoluautor Standard Catalog of World Paper Money, díl II, ročník 2014. Rovněž je zahrnován do velmi úzkého seznamu sběratelů a prodejců notafilických přebytků. Miloš Kudweis je provozovatelem odborných stránek (http://www.notafilie.estranky.cz/), kde vyjma vlastního Ezopu rovněž vydatně publikuje o problematice sběratelství bankovek.

Spolupracoval na drobné monografii Rady pro začínající sběratele mincí a bankovek. Formou vlastního nákladu publikoval tři rozsáhlá sdělení o sběratelství bankovek Afriky, Arabského a Indického poloostrova.

Na stránkách Wikipedie je na stránky Miloše Kudweise odkaz ve znění Přehled o notafilii na stránkách špičky české notafilie, Miloše Kudweise (https://cs.wikipedia.org/wiki/Bankovka).

Miloš Kudweis je autor, který jako první zpracoval rozsáhlou stať o metalografice na bankovkách, kterou díky mikrosnímkům diferencuje na mikro- a makrometalografiku (Notafilie afrického kontinentu; 2011; Metalografika na bankovkách; strana 288 – 359).

Prvenství má rovněž v použití metody profilometrie ve studiu bankovek.
Mezi významné počiny pana Kudweise jistě právem patří sumarizace signatur vybraných oblastí či jednotlivých států, charakteristika signa bankovek a zavedení pojmu identit bankovek.

Významného poznání dosáhl pan Kudweis v oblasti bankovek Nepálu a Indie, kde se výrazným způsobem, podobně jako u bankovek Vietnamu, podílel na katalogizaci bankovek uvedených států. Podobným způsobem zpracoval problematiku notafilie Bhutanu (Stručné poznámky k notafilii Bhutanu ).

Vedoucí redaktor Numin.cz - Doc.MVDr.Miloš Kudweis,CSc

Vedoucí redaktor Numin.cz - Doc.MVDr.Miloš Kudweis,CSc


Autor: Zdeněk Jindra | 4. 9. 2015

Komentáře

správná volba

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2020 Zdeněk Jindra
TOPlist